Yeni baslayanlar icin yildirim agi - Bu yöntemi kullanarak zengin oldum ve ayda 30000₺ dan fazla kazanıyorum
More information
Onur Demir
27.11. 2017 00:00  | 

1. Tüm bu olan biten ne?

Blok-zincirler yavaştır.

Ve dolayısıyla pahalıdır. Eğer size biraz Bitcoin gönderecek olsaydım birkaç saat içerisinde alırdınız ve yüksek bir işlem ücreti de ödemem gerekirdi. Böyle bir üne sahip olunca Blok-zincirler dünyayı nasıl ele geçirecek?

Blok-zincirlerin ölçeklenemezliğini çözebilme ihtimali olan tüm fikirler ilgi, zaman ve çaba hak eder. Yıldırım Ağı (Lightning Network) böyle bir fikirdir. Ama çözümü anlamadan önce sorunu anlamamız gerekecek.

Zaten sorunun farkındaysanız sonraki bölüme doğrudan geçebilirsiniz.

\"26_11_06_01\"

2. Blok-zincirler neden yavaş?

Blok-zincirleri bir kayıt defteri gibi düşünün.

Ve bu defterde her sayfada çok sayıda işlemin olduğu birçok sayfa (bloklar) vardır. Bir sayfa işlemlerle dolduğunda işlemler sonraki sayfaya kaydedilmeden önce kayıt defterine eklenmesi gerekmektedir.

Bir sayfa (blok) deftere (zincir) eklenmeden önce herkesin içerdiği içeriği kabul ettiğinden emin olmak için biraz işlenme gerekir. Bu işlem (Bitcoin Blok-zincirinde) blok başına yaklaşık 10 dakika alır.

Arkadaşınız Cemal’e 1 BTC gönderdiğinizi hayal edin. İşlem şunun gibi görünecektir:

  • Gönderici: Siz
  • Alıcı: Cemal
  • Miktar: 1
  • Ücret: 0.01

Ayrıca bir işlem gönderici, alıcı, miktar ve işlem ücreti hakkında bilgi de içerir.

3. Bir saniye bekleyin, işlem ücreti mi?

Evet, ek bir ücret var.

İşleminizi mümkün olduğunca çabuk bir bloğa eklemeleri için madencileri teşvik amacıyla bunu ödeyebilirsiniz. Sabit bir ücret yoktur ve işlemi hızlandırmak için ne kadar ödemeye gönüllü olduğunuz tamamıyla size kalmıştır. Ücret ne kadar yüksekse işleminiz o kadar çabuk gerçekleşir.

Her zaman mevcut sayfaya kaydedilmek için bekleyen pek çok işlem vardır.

\"26_11_06_02\"

Madenciler, yani Blok-zincir ağında çalışan bilgisayarlar mevcut işlemlerden hangilerini o anki bloka ekleyeceklerine karar vermek zorundadır. Karar vermelerine yardımcı olmak için en çok ödül verenleri, yani en yüksek işlem ücreti sahip işlemleri ararlar.

Bloku doldurabilecek kadar sizinkinden daha yüksek işlem ücreti sahip işlem olduğunda işleminiz sırada beklemek zorundadır. Bu birkaç dakikadan birkaç saate kadar sürebilir. Hatta bazen günlerce bile. Ne kadar yüksek işlem ücreti öderseniz işleminiz o kadar hızlı işlenir.

Blok-zincirlerin yavaş olmasının sebebi budur ve dolayısıyla kullanan herkes için pahalıdır. Tercihen Blok-zincirin kabulü daha fazla işlemin gerçekleşmesi anlamına gelse de işlem sayısı arttıkça ağ yavaşlayarak kabulünü zora sokar. Çelişki diye işte tam olarak buna denir!

Yıldırım Ağı (LN) bu sorun için bir çözüm önerisidir.

4. Yani Yıldırım Ağı neydi?

LN’in arkasındaki fikir tüm işlemlerin Blok-zincire kaydedilme gerekliliğinin olmamasıdır.

Diyelim ki sizle aramızda oldukça fazla sayıda işlem yapıyoruz. Böyle bir durumda işlemleri Blok-zincir üzerine kaydetmeyi geçebilir ve zincir dışına taşıyabiliriz.

En basit şekilde çalışma şekli şöyledir: Aramızda ödeme kanalı denilen bir şey açacağız ve açılışını Blok-zincire kaydedeceğiz. Şimdi siz ve ben bu ödeme kanalı aracılığıyla dilediğimiz kadar işlem yapabiliriz ve dilediğimiz kadar, saatlerce, günlerce, haftalarca hatta yıllarca açık kalabilir. Blok-zincire tekrar elimizi süreceğimiz tek zaman kanalı kapatmak isteyeceğimiz zaman olur. Sonra kanalda gerçekleşen işlemlerin son durumunu Blok-zincire yazacağız.

Bu ödeme kanalı fikrini kullanarak Blok-zincir üzerinde işlem yapmanın nadiren gerekeceği bir ödeme kanalları ağı yaratabiliriz. Diyelim ki Can, Yeliz ve Zeki diye üç kişi var.

Eğer Can ve Yeliz aralarında bir ödeme kanalı açtıysa ve Yeliz ve Zeki aralarında bir ödeme kanalı açtıysa Can Yeliz aracılığıyla Zeki’ye para gönderebilir.

Diyelim ki Can Zeki’ye 2 BTC göndermek istiyor. Bu durumda Yeliz Zeki’ye 2 BTC gönderir ve Can da Yelena’nın 2 BTC’lik masrafını karşılar.

Yıldırım Ağı fikri işte budur. Blok-zincire sıkça elinizi sürmeyeceğiniz için işlemler yıldırım hızında gerçekleşecektir. Artık tahmin ettiğiniz üzere tüm bu olan bitenler ödeme kanallarında gerçekleşir.

5. Bu ödeme kanalları nedir?

İki kişinin eş miktarda para yatırdığı ve her birinin bir kilit taktığı bir kasa gibidir.

Ortak bir kasaya eşit miktarlarda para yatırma eylemi Blok-zincire “Açılan İşlem” şeklinde kaydedilir ve sonrasında bu iki kişi arasında bir ödeme kanalı açılır.

Parayı böyle bir kasada kilitleme fikri kimsenin kasadaki parayı diğeri olmadan harcayamamasına dayanır. Bu kasadaki para sonra kişiler arasındaki işlemlerde kullanılır.

Diyelim ki Can ve Yeliz ortak kasaya kişi başı 10 BTC koydu. Şimdi eğer Can Yeliz’e 2 BTC göndermek istese bunu nasıl yapar?

Bunu yapmak için ortak kasadaki Bitcoinlerinden ikisinin sahipliğinin sözünü Yeliz’e aktarır. Bu söz aktarıldıktan sonra kasa açıldığında Can oradan 8 BTC, Yeliz ise 12 BTC alabilir.

Ancak kendi aralarında işlem yapmaya devam etmek istedikleri için kutuyu açmazlar. Bu düzenin güzelliği de buradadır.

Sonraki gün Yeliz Can’a 1 BTC göndermek zorundaysa aynı şeyi yapar – Bitcoinlerinden birinin sahipliğinin sözünü Can’a aktarır. Bu iki işlemden sonra kutu açıldığında Can 9 BTC, Yeliz ise 11 BTC alabilir.

Özetlemek gerekirse ödeme kanalı bir miktar para birleştirilmesinden ve sonrasında anlaşılan şekilde birleştirilen paranın sahipliğinin sözünün aktarılmasından ibarettir. Can veya Yeliz’den herhangi biri dilediğinde kanalı kapatabilir.

Kanalı kapatmak kasanın açılıp içindeki paranın alınması demektir. Kasanın açılması Blok-zincirde gerçekleşir ve kimin ne kadara sahip olduğu sonsuza dek kayıt altına alınır.

Ödeme kanalları işte böyle çalışır. Ancak bu gerçek potansiyelleri tanımlamak için yeterli değildir. Gerçek güçleri iki veya daha fazla ödeme kanalının birlikte çalışarak bir ağı, Yıldırım Ağı’nı oluşturduğunda ortaya çıkar.

6. Anladım, yani aslında nasıl çalışıyor?

LN Bitcoinlerin sahipliğinin değerini Bitcoin sahipliğinin sözüne taşıyarak çalışır.

Bu geçiş devasadır. Her zamanki gibi bunu anlatırken bir örnek kullanacağız. Diyelim ki Can ve Yeliz arasında açık bir ödeme kanalı, Yeliz ve Zeki arasında başka bir ödeme kanalı var. Can ve Zeki arasında ödeme kanalı olmadığını gözünüzden kaçırmayın.

Böyle bir durumda Can Zeki’ye 2 BTC aktarmak isterse bunun için Zeki ve Yeliz arasındaki ödeme kanalını kullanabilir. Peki bu nasıl görünüyor?

Can Yeliz’e Yeliz-Zeki ödeme kanalında 2 BTC sözü aktarmasını ister ve Can-Yeliz kanalında Yeliz’e 2 BTC vererek bunu karşılar.

Böyle bir ödeme kanalları ağında işlemlerin çok büyük bir kısmı Blok-zincir ağı dışında gerçekleştirebilir, bu da ağın bant aralığını boşaltır. Bir ödeme kanalları ağını kullarak milyonlarca işlem yüklü bir işlem ücreti olmadan gerçekleşebilir.

Yıldırım Ağı işte budur.

Şimdi başlayın - Hayat o kadar kısadır ki fakir olmaya değmez. bitcoin, yıldırım ağı, lightning network, yeni başlayanlar için
Start now

Üç kolay adımda para kazanın!

Yöntemim her yerde kullanılamaz. Birçok bankacı ve broker bu yöntemden haberdar değil. Bildikleri zaman da, hiçbir şekilde, normal sıradan insanların kullanmalarına izin vermezler. Bu yüzden para kazanmanıza izin verecek güvenilir ve lisanslı bir broker seçmeniz çok önemli. Bunlar benim favori iki brokerım. Birinden kayıt olun, hatta ikisinden birden. Ücretsiz öneriler, video dersleri ve kişisel danışmanlar sunuyorlar. Tümüyle ücretsiz.

Bir demo versiyonu ile stratejiyi deneyin:

  Make Money Robot

Acemi bile olsanız ikili opsiyonların alım-satımını otomatik olarak yapmanıza izin veren bir temel robot.
Benim kısa önerim: Döviz çiftlerinin ticaretini yapmanızı öneririm, örneğin EUR/USD ya da CNY/USD.
Minimum yatırım: $200
 

  Ayrex

Advanced Binary Technologies Ltd
Harika bir müşteri desteğine ve düşük minimum para yatırmaya sahip üstün bir broker
Benim kısa önerim: Broker ücretsiz bir demo versiyonuna ve çok düşük bir minimum para yatırmaya sahip
Minimum yatırım: $5
 
 


  Tugce Gokce (178.247.77.*) yazdı

Bu uygulama nedir ne degildir Basil kazanilir

Nasil islem yapilir nereden baslayacagix

  onur (95.1.175.*) yazdı

Selamun Aleyküm Adım Onur Size birşey danışmak istiyorum

Bu işe nasıl başladınız

  Gamze efe (176.238.18.*) yazdı

Paraya ihtiyacım var

Açık lise okuyorum ve öğrenci olduğum için paraya ihtiyacım var.

  fevzi (212.156.27.*) yazdı

kazanma olasılığı nasıl    https://www.para-kazanma-online.com/contact

nasıl başlaya bilirim nerden başlaya bilirim kazanmak için

  Manna (85.100.31.*) yazdı

18 yaşımdayım ve artık para kazanmak istiyorum     hizlaparakazanma.com

Merhaba bu yaptığınız iş hakkında detaylı bilgi verebilirmisiniz

  Harun yılmaz (78.182.154.*) yazdı

Para kazanmak istiyorum

Merhaba ,

Ne yapmamız gerekiyor.?

  eda (78.187.220.*) yazdı

yaşam standartımı yükseltmek istiyorum.

  Mükremin Firik (85.105.254.*) yazdı

Nasıl kazandın

Daha tedaylı açıklar mısın

  Gülşah (217.65.177.*) yazdı

Yeni bir başlangıç     www.para-kazanma-online.com

böyle bir hedefe nasıl bir yol izleyerek ne kadr bütçeye harcayarak ulaştınız bu konuda bilgi almak istiyorum

  fatime gizem (188.3.20.*) yazdı

Merhaba ben size gereken hizmeti sunarım yeterki kendimi geliştireceğim ve daha çok para kazanabileceğini bir iş olsun bana yardımcı olun lütfen bu konuda..

Tüm yorumlar(yeni bir sayfada)
 
 
 

 Yeni yorum ekleyin!

Soru sorun veya tecrübelerinizi paylaşın
Detaylı talimatları e-postanıza alacaksınız.