Risk yonetimi bitcoin ve altpara yatirim stratejileri - Bu yöntemi kullanarak zengin oldum ve ayda 30000₺ dan fazla kazanıyorum
More information
Onur Demir
12.11. 2017 00:00  | 

Kimisi dijital paralara yaptığı yatırımlarla milyonlar kazanmışken bazıları da ona dejenere kumar demekte. Bu yazıyı okuduğunuza göre kripto-para dünyasının ne kadar heyecanlandırıcı ve tahmin edilmez olduğunu biliyorsunuzdur. Servetler saniyeler içinde edinilir ve kaybedilir, yeni ve heyecan verici teknolojiler her gün ortaya çıkar ve anlaşmazlık her yerde aynıdır. Kripto-para bölgesi büyük ölçüde finans ülkesinin Vahşi Batısıdır.

Kripto-paraların gösterdiği emsalsiz büyüme, çoğu ilk yatırımcıların elde ettiği sarsıcı kazançlarca baştan çıkarılan tüm kesimlerden gelen yatırımcıları çekmiştir. Eğer siz de bu bahsettiğimiz gruptansanız okumaya devam edin. Ne yazık ki size birkaç günde zengin olmayı öğretmeyeceğiz; aksine amacımız sizi bu hedeften caydırmaya çalışmak olacak.

Delicesine zengin olmanızı istemiyor değiliz, bizi sakın yanlış anlamayın. Ancak biz daha oturaklı hedeflere sahip olmayı yeğliyoruz ve sizden de aynısını yapmanızı istiyoruz. Yatırım alengirli bir oyundur ve sabırlı kişi genelde kazanır. Yanlış bilginin, sahte haberlerin ve olaysız günün geçmediği kripto-para dünyasında fırsat kaçırma korkusundan kaçınmak son derece önemlidir.

Bu yazının amacının tam olarak ne olduğunu merak edebilirsiniz. Bugün kripto-para dünyasındaki yeni oyunculara alengirli yatırım dünyasında nasıl yol almaya başlayabilecekleri hakkında bazı fikirler vermek istiyoruz. Burada artan sayıdaki sahtekarlık ve düşük kalitedeki projeler sebebiyle bunun önemli olduğu kanısındayız.

Bahsettiğimiz stratejilerin kusursuz veya kâr edilebilir olduğunu söylemiyoruz. Bunlar ne bir matematiksel formüle dayanıyor ne de tecrübeli bir yatırım uzmanınca geliştirilmiş. Bunlar yeni başlayanlar ve eski kafalı dijital para yatırımcıları arasında yaygın olan basit fikirlerdir.

Belirtmekte fayda var ki bu yazı bir yatırım tavsiyesi olarak alınmamalı ve yatırımın altın kuralını her zaman hatırlamalısınız: Kaybetmeyi göze alabileceğinizden fazlasını asla yatırımda kullanmayın.

\"12_11_01_01\"

Çeşitlilik ve sağlama oynamak

Bu oldukça basit. Eğer portföyünüzde sadece bir para varsa bunu yanlış yapıyorsunuz. Şu anda bazı insanların sahip olmanız gereken tek kripto-paranın Bitcoin olması gerektiğini söyleyeceğini biliyoruz ancak bu gerçekler yerine his ve idealler üzerine kurulu absürt bir ifadedir.

Bitcoin ilk ve en yaygın kripto-para olduğu için muvaffaktır. İlk hamleci avantajına sahiptir ve ayrıca onu güvende tutan geniş bir madenci ağınca destek çıkılmaktadır. Ancak teknoloji ve özellikleri bakımından Bitcoin denklerinin gerisindedir. Bitcoin’e sahip olmamanız gerektiğini söylemiyoruz, ancak var olan diğer kripto-paraların da farkında olmalısınız.

Sağlama oynayıp en yüksek piyasa değerine sahip 10 paraya “oynamak” iyi bir fikir olabilir. An itibariyle bu paralar şunlardır: Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, Litecoin, Dash, Bitconnect, Monero, Nem ve IOTA.

Projeye değil, fikre oynayın

Blok-zincir teknolojisinin dünyası para bir kripto-paranın sahip olabileceği pek çok fonksiyondan birisi olduğu bir noktaya evirilmiştir. Ethereum, Neo ve Qtum gibi akıllı sözleşme platformları vardır, Storj, Sia Coin ve Filecoin gibi dağıtık depolama ağları vardır, Waves, Bitshares ve diğerleri gibi dağıtık borsa platformları vardır.

Önerimiz her kategoriden tek bir parayı almak yerine yatırımınızı her kategorideki çok sayıdaki seçeneğe yaymanız. Bu tek bir paraya yatırım yapma riskinizi azaltır. Kripto-para dünyasında teknik bir aksaklık, hatta takımların içindeki bir kindarlık bile proje ve teknoloji ne kadar gelecek vaat ederse etsin fiyattaki ani bir çakılışa sebep olabilir.

Riskten korunma

Tekrar söylemeliyiz ki çeşitlilik oyunun olmazsa olmazıdır. Kripto-para dünyasındaysanız muhtemelen tüm bu olan bitenin ne kadar riskli olduğunu biliyorsunuz. Eğer büyük bir güvenlik açığı keşfedilir veya tüm hükümetler onu yasaklama kararı verirse kripto-para hareketi günler içerisinde sonra erebilir. Aynı şey eğer Blok-zincir teknolojisine yeni ve gelişmiş bir alternatif gelirse de gerçekleşebilir. Bunlar tabii ki çok düşük olasılıklı en kötü durum senaryolarıdır, ancak yine de olasıdır.

Yani eğer her şeyinizi riske atmayacaksanız yatırım stratejinizi kripto-para dışındaki araçlara genişletmek isteyebilirsiniz. Değerli metaller, hisseler ve diğer geleneksel yatırım araçlar portföyünüze harika bir katkı olabilir ve sadece kripto-paralara yatırım yaptığınızda alacağınız riski düşürmenize imkân sağlar.

Likidite, likidite, likidite

Bu çoğu yeni oyuncunun unuttuğu bir şeydir. Kendinizi bir kripto-paraya yatırım yapmış, değeri defalarca artmış, ancak onu gerçekten satamayacağınız bir konumda bulabilirsiniz. Büyük miktarları bir seferde satmaya çalışırsanız fiyatı aşağı çekersiniz. Niye mi? Çünkü likiditesi yoktur. Eğer bir paranın ticaret hacmi yoksa belirgin fiyat dalgalanmalarının gerçekleşmesi kesindir.

Sağlama oynayıp düşük hacimli paraların hepsinden kaçınabilirsiniz, ancak bunu yapmak istemiyorsanız en azından aldığınız risklerin farkında olun. CryptoCompare dalgalanma, teşhir ve likidite gibi portföyünüzdeki çeşitli risk faktörlerini analiz etmenize izin veren bir portföy aleti sunuyor. Bu alet mevcut hacmine dayanarak belirli bir parayı satmanın ne kadar süreceği yönünde bir tahmin veriyor. CryptoCompare CEO’su Charles Hayter bu aletin piyasaya yeni giren kullanıcılar için niye önemli olduğunu şöyle açıkladı:

”Kullanıcıların ne kadar iyi gittiklerini takip edebilmelerini kolaylaştırmak istiyoruz. Kripto-para dünyası son derece risklidir ve insanların bu risklerin nerede yattığı ve onları nasıl ölçebileceğini anlamasına yardım etmek istiyoruz.”

Büyüme payı

Demin likidite hakkında ne dediğimizi hatırlıyor musunuz? Bu strateji bir bakıma çelişiyor, ancak tüm bu stratejilerin birbirleriyle uyumlu olmadığını hatırlamakta fayda var. Ayrıca bazıları diğerlerinden daha fazla risk içerir ve bu riskli bir tanesi. Yani büyüme payı demekle neyi kast ediyoruz?

Küçük piyasa değerine sahip kripto-paraların tepedekilere göre daha fazla büyüme potansiyeli vardır. Tabii ki fiyatın yükselip yükselmeyeceğini belirleyecek başka etkenler de vardır, ancak olay büyümelerinden önce kripto-paralara yatırım yapacaksanız yatırımınızın birkaç katına çıktığı görebilecek olmanızdır.

En yakın borsadan işlevsiz dandik paraları almadan önce ne almak istediğinizi bir etraflıca düşünün. Sonra gerekli özeni gösterin, yol haritasını kontrol edin, ekibi kontrol edin, beyaz bülteni okuyun, teknolojiyi öğrenin. Yatırımınızın haklı olduğuna emin olmak için elinizden gelen her şeyi yapın. Bu ayrıca inandığınız bir şeye yatırım yaptığınızı bilmenizle stratejinizin dışına çıkmamanızı sizin için kolaylaştıracaktır.

Teknik analiz

Evet, buna çizelge falcılığı da diyebiliriz. Dürüst olmak gerekirse bunun nasıl çalıştığına dair bir fikrim yok ve anlayan herkese saygım var. Tüm bu rakamlar ve çizgiler baş ağrıtıyor. Yine de eğer içinizde varsa TA öğrenmek yatırım stratejiniz için harikalar yaratabilir. CFA ve Tasarrufu Bırakın Yatırıma Başlayın: Etkin Fon Yatırımcılığı için 10 Basit Kural (Stop Saving Start Investing: Ten Simple Rules for Effectively Investing in Funds) isimli yatırım kitabının yazarı Jonathan Hobbs’a teknik analizin çaylak bir yatırımcı için bile nasıl kullanışlı olabileceğini sorduk. Aldığımız cevap ise şöyle oldu:

”Tüm iyi yatırım stratejilerinin kurallara ihtiyacı vardır. Teknik Analiz (veya TA) ileride olacakları tahmin etmek için çizelgelerdeki fiyat ve hacim desenlerini arar. Bu yatırımcılara ne zaman alacaklarını veya satacaklarını seçerken yardımcı olur. TA’in bir örneği Basit Hareketli Ortalamadır (BHO). Örneğin 50 günlük BHO son 50 gündeki her gün değişen veya ‘hareket eden’ ortalama fiyattır. Bir yatırım BHO’nun üstünde alım-satım yapmaya başladığında bu yükselme eğilimi işareti olabilir. TA ayrıca düşüşü de koruyabildiğinden kripto-paralar gibi volatil yatırımlar için iyi bir risk yönetim aracıdır.”

Hisse kanıtı faizi

Birçok insan kripto-para madenciliğine yatırım yapmak istese de olay oynaması gerekenlerin büyük oynaması gerektiği seviyeye gelmiştir. Madencilik sadece büyük finansal destek, yüksek teknoloji ekipmanı ve düşük enerji maliyetlerine erişimi olanlar için endüstrileşmiş bir eylem hâline gelmiştir. Geleneksel madenciliğe bazı alternatifler olsa da bu konudaki en alakadar olanı Hisse Kanıtıdır.

Basitçe anlatmak gerekirse Hisse Kanıtı kullanıcılara madencilik ekipmanı olmadan “madencilik yapma” imkânı sunar. Bu sistemde bir kullanıcının elinde tuttuğu para miktarı ne kadar para kazdığını belirler. Çoğu HK kripto-parası cüzdanınızı işler durumda bırakmanızı gerektirse de Waves ve Lisk gibi bazı HK uygulamaları elinizdekinin kiralanması veya yetkisinin aktarılmasıyla faiz kazanmanıza izin verir.

Ancak bu mevcut tüm HK paraları almanızı gerektiği anlamına gelmez. Ancak bu tip paralarda varlıklarınızı kontrol etmeli ve eğer elinizde varsa madenciliğini yapmalısınız. En kötü durumda cüzdanınızı işler bırakabilecek bir laptop, hatta bir Raspberry Pi’ye ihtiyacınız olacaktır.

Şimdi başlayın - Hayat o kadar kısadır ki fakir olmaya değmez. Ripple, Bitcoin Cash, Litecoin, Dash, NEM, NEO, BitConnect, Monero, Storj, SiaCoin, Filecoin, Tezos, CryptoCompare, hisse kanıtı, yeni başlayanlar için
Start now

Üç kolay adımda para kazanın!

Yöntemim her yerde kullanılamaz. Birçok bankacı ve broker bu yöntemden haberdar değil. Bildikleri zaman da, hiçbir şekilde, normal sıradan insanların kullanmalarına izin vermezler. Bu yüzden para kazanmanıza izin verecek güvenilir ve lisanslı bir broker seçmeniz çok önemli. Bunlar benim favori iki brokerım. Birinden kayıt olun, hatta ikisinden birden. Ücretsiz öneriler, video dersleri ve kişisel danışmanlar sunuyorlar. Tümüyle ücretsiz.

Bir demo versiyonu ile stratejiyi deneyin:

  Make Money Robot

Acemi bile olsanız ikili opsiyonların alım-satımını otomatik olarak yapmanıza izin veren bir temel robot.
Benim kısa önerim: Döviz çiftlerinin ticaretini yapmanızı öneririm, örneğin EUR/USD ya da CNY/USD.
Minimum yatırım: $200
 

  Binary Option Robot

Bu program sizin yerinize oynayabilir. :-) Tek yapmanız gereken kurmak, kayıt olmak ve para yatırmak. Ardından robot nasıl oynadığınızı öğreniyor ve sizin adınıza teklifler yapıp gerekli tıklamaları yapıyor.
Benim kısa önerim: Tam anlamıyla yeni başlayanlara bu aracı öneriyorum. Sadece bilgisayarı açıp yazılımın para kazanmasını takip ediyorsunuz.
Minimum yatırım: $250
 
 


  Tugce Gokce (178.247.77.*) yazdı

Bu uygulama nedir ne degildir Basil kazanilir

Nasil islem yapilir nereden baslayacagix

  onur (95.1.175.*) yazdı

Selamun Aleyküm Adım Onur Size birşey danışmak istiyorum

Bu işe nasıl başladınız

  Gamze efe (176.238.18.*) yazdı

Paraya ihtiyacım var

Açık lise okuyorum ve öğrenci olduğum için paraya ihtiyacım var.

  fevzi (212.156.27.*) yazdı

kazanma olasılığı nasıl    https://www.para-kazanma-online.com/contact

nasıl başlaya bilirim nerden başlaya bilirim kazanmak için

  Manna (85.100.31.*) yazdı

18 yaşımdayım ve artık para kazanmak istiyorum     hizlaparakazanma.com

Merhaba bu yaptığınız iş hakkında detaylı bilgi verebilirmisiniz

  Harun yılmaz (78.182.154.*) yazdı

Para kazanmak istiyorum

Merhaba ,

Ne yapmamız gerekiyor.?

  eda (78.187.220.*) yazdı

yaşam standartımı yükseltmek istiyorum.

  Mükremin Firik (85.105.254.*) yazdı

Nasıl kazandın

Daha tedaylı açıklar mısın

  Gülşah (217.65.177.*) yazdı

Yeni bir başlangıç     www.para-kazanma-online.com

böyle bir hedefe nasıl bir yol izleyerek ne kadr bütçeye harcayarak ulaştınız bu konuda bilgi almak istiyorum

  fatime gizem (188.3.20.*) yazdı

Merhaba ben size gereken hizmeti sunarım yeterki kendimi geliştireceğim ve daha çok para kazanabileceğini bir iş olsun bana yardımcı olun lütfen bu konuda..

Tüm yorumlar(yeni bir sayfada)
 
 
 

 Yeni yorum ekleyin!

Soru sorun veya tecrübelerinizi paylaşın
Detaylı talimatları e-postanıza alacaksınız.