Iki bitcoinin hikayesi - Bu yöntemi kullanarak zengin oldum ve ayda 30000₺ dan fazla kazanıyorum
More information
Onur Demir
19.11. 2017 00:00  | 

Bu iki Bitcoin’in hikâyesidir. Ağustosta Bitcoin Cash’i yaratıldığı bir çatallanmadan sonra başka bir yol ayrıma daha ulaştık. Bitcoin’in blok boyutu arttırmak için başka bir sert çatallanmanın Kasım ortasında gerçekleşmesi planlanmış olsa da bundan artık medet kesilmiş durumda. Bitcoin topluluğundaki fikir birliği yoksunluğu SegWit2x planın terk edilmesinin arkasındaki sebep olarak gösterildi.

Çatallanmanın terk edilmesi borsacıların en büyük korkusuna (çirkin bir zincir ayrımı) mahal imkânı tanınmamasıyla Bitcoin fiyatı 7200 $’dan 7800 $’a çıktı. Ancak heyecan uzun sürmedi. Borsacı ve yatırımcıların SegWit’in kendi başına ölçeklenme için yeterli kapasiteye sahip olmayacağı korkusuna sahip olmasıyla Bitcoin’in fiyatı 6000 $’a dek düşmüştü ve bir süreliğine de olsa 140000’den fazla onaylanmamış Bitcoin işlemiyle karşılaşıldı.

En azından geçici olarak Bitcoin Cash tüm bu olan bitenin sürpriz kazananı olarak görülüyordu. SegWit2x’in iptalinin haberlerinin ardından muazzam bir doldurmanın (pump) ardından istikrarlı olarak aşağı yönlü olarak seyreden fiyatı 2600 $ seviyesine dek çıktı. Birkaç gün içerisinde gördüğü bu muazzam artışın ardından beklendiği üzere düşüşe geçen BCC fiyatı şu anda 1200 $ civarında seyrediyor.

\"19_11_02_01\"

Bitcoin’in varoluşsal krizi

Bitcoin’in ölçeklenme sorunları için açık bir yolun olmaması Bitcoin fiyatı üzerinde ciddi bir etkiye sahip. Daha fazla insanın Bitcoin’i keşfetmesi ve popülerliğinin artmasıyla kendi başarısının kurbanı olması yönünde tehlike gitgide büyüyor. Input Output Hong Kong CEO’su Charles Hoskinson Bitcoin’in önündeki engeli şöyle anlatıyor:

”Bitcoin yeterince büyüyüp oldukça açık, ancak arzu, para ve ihtişamca desteklenen gelecek için farklı yol haritaları sağlayabilen yeterince kaliteli insanları çektiği bir varoluşsal krizde. Bir açıdan bu çekim yaratıyor ve ayırımlarla sonuçlanıyor. Bir başkasından iki felsefenin de gerçek hayatta karşılık bulduğu ve piyasa payı için rekabet ettiği bir ikilik de görüyoruz. Sonunda kazananın kim olacağını söylemek imkânsız, ancak bu bir karmaşa belirtisinden ziyade tahmin edilebilir bir olgunluk işareti. Bir eko-sistem ne herkesi mutlu tutabilir ne de ayrık görüşleri tatmin edebilir. Bundan zaten toplanmış olan değeri ve altta yatan toplulukları yok etmeden önce birçok açık kaynak kodlu proje gibi ayrılmak için bir yol bulmak zorundalar.”

Daha fazla kullanıcı, ama ayrıca daha fazla kafa karışıklığı

Bitcoin’in yüksek fiyatları balın arıları çektiği gibi kullanıcıları çekmiş olsa da çoğu bu işin detayından pek anlamıyor. Bu kullanıcıların arasındaki yüksek derecede kafa karışıklığı bu meseleyi daha da kötüleştiriyor. Birçoğu bu iki Bitcoin’in birini diğerinden ayırt edemiyor. Başka bir KBK (korku, belirsizlik, kuşku. İng. FUD; fear, uncertainty, doubt) aşamasından geçtiğimizi düşünen Bravenewcoin CEO’su Fran Strajnar şöyle diyor:

”Bence şu anki KBK kripto-dünyaya ilk kez adımına atan milyonlarca yeni insan için oldukça kafa karıştırıcı. ‘Bitcoin’, ‘Bitcoin-Cash’; bunlar bile insanların kafasını karıştırmaya yetiyor.”

BCH bir doldur-boşalt mı?

Alt-paralar doldur-boşalt (İng.: pump and dump) olgusuna yabancı değiller. Bazı insanlar bir paranın fiyatını arttırma yetisine sahiptir ve para yeterince ilgi çektiğinde ellerine boşaltıp güzel bir kâr elde etmek son derece basittir. Auxesis Group başkanı ve Cashaa kurucusu Kumar Gaurav BCH fiyatlarındaki artışla ilgili şöyle konuştu:

”BCH’nin 600’den 2400 dolara birkaç gündeki hızlı artışı, bunu ardından 30 dakika içerisinde 1300 $’a boşaltmayla takip edilen sıradan bir yapay doldurma gibi görünüyor. FX piyasasıyla kıyaslandığında kripto-para piyasası hâlâ küçük olmasıyla bunun gerçekleştirilmesi zor değil ve BTC’nin BCC’ye karşı geleceğini ölçmekte kullanılamaz.”

Gaurav Bitcoin’in zamanın geçişiyle görece olgunluk kazandığı görüşünde:

”Bunla kıyaslandığında Bitcoin zaten pek çok engeli aştı, istikrarlı artış desenini korumayı sürdü ve şu anki aşağı yönlü itiş bu yılın Temmuz ve Eylül’ündeki sadece geçici olan birçoğundan biri, bundan yakında 8000 dolar yolunda olmasını bekleyebiliriz. Ancak BCH, uzun vadede büyüyüp büyümeyeceğini veya şu anki hareketin olağan bir alt-para doldur boşaltı olup olmadığını ölçmek için çok yeni.

Fran ayrıca şunu da ekledi:

”Ancak akıllı paranın BTC’nin sahip olduğu avantaj, destek veya kabule BCH’nin sahip olmadığını fark etmesiyle Bitcoin 4500 $ üzerinde kaldığı sürece “işte iyi” olacağını umuyorum.”

İki Bitcoin birlikte barış içinde yaşayabilir

İyi haber şu ki daha fazla insan kripto-paraları keşfetmesi sayesinde Bitcoin’in iki aromasının da birlikte yaşayıp başarılı olabileceği kadar geniş alan açılıyor. Bitcoin topluluğu içerisindeki didişmeyse gelecekte daha fazla çatallanmanın ve Bitcoin çeşidinin elenemeyeceği yönünde. Kripto-paralar böyle işte. Hoskinson bunu şöyle dile getiriyor:

”Bitcoin Cash varlığının ne Bitcoin’inkini tehdit ettiği ne de Bitcoin’in kalan yandaşlarından destek istediği, üretken bir ayırım gibi görünüyor. Şu anda Bitcoin küçük blok görüşünü sağlama ve büyük bloğu nakite çevirmekte özgür. Umudum şu ki bu iki tarafından diğerinin ortadan kaybolmayacağını fark etmesiyle uzun vadede kavgayı azaltacak. Tıpkı Ethereum ve Ethereum Classic’le yaptığımız gibi.”

Şimdi başlayın - Hayat o kadar kısadır ki fakir olmaya değmez. bitcoin, bitcoin cash, segwit, segwit2x
Start now

Üç kolay adımda para kazanın!

Yöntemim her yerde kullanılamaz. Birçok bankacı ve broker bu yöntemden haberdar değil. Bildikleri zaman da, hiçbir şekilde, normal sıradan insanların kullanmalarına izin vermezler. Bu yüzden para kazanmanıza izin verecek güvenilir ve lisanslı bir broker seçmeniz çok önemli. Bunlar benim favori iki brokerım. Birinden kayıt olun, hatta ikisinden birden. Ücretsiz öneriler, video dersleri ve kişisel danışmanlar sunuyorlar. Tümüyle ücretsiz.

Bir demo versiyonu ile stratejiyi deneyin:

  Binomo

Tiburo Corporation Ltd
Düşük minimum gerekli para yatırmaya sahip modern bir broker
Benim kısa önerim: Broker, $1 kadar az ticaretler ile, hafta sonu dahil olmak üzere devamlı ticaret sağlıyor
Minimum yatırım: $10
 

  Make Money Robot

Acemi bile olsanız ikili opsiyonların alım-satımını otomatik olarak yapmanıza izin veren bir temel robot.
Benim kısa önerim: Döviz çiftlerinin ticaretini yapmanızı öneririm, örneğin EUR/USD ya da CNY/USD.
Minimum yatırım: $200
 
 


  Tugce Gokce (178.247.77.*) yazdı

Bu uygulama nedir ne degildir Basil kazanilir

Nasil islem yapilir nereden baslayacagix

  onur (95.1.175.*) yazdı

Selamun Aleyküm Adım Onur Size birşey danışmak istiyorum

Bu işe nasıl başladınız

  Gamze efe (176.238.18.*) yazdı

Paraya ihtiyacım var

Açık lise okuyorum ve öğrenci olduğum için paraya ihtiyacım var.

  fevzi (212.156.27.*) yazdı

kazanma olasılığı nasıl    https://www.para-kazanma-online.com/contact

nasıl başlaya bilirim nerden başlaya bilirim kazanmak için

  Manna (85.100.31.*) yazdı

18 yaşımdayım ve artık para kazanmak istiyorum     hizlaparakazanma.com

Merhaba bu yaptığınız iş hakkında detaylı bilgi verebilirmisiniz

  Harun yılmaz (78.182.154.*) yazdı

Para kazanmak istiyorum

Merhaba ,

Ne yapmamız gerekiyor.?

  eda (78.187.220.*) yazdı

yaşam standartımı yükseltmek istiyorum.

  Mükremin Firik (85.105.254.*) yazdı

Nasıl kazandın

Daha tedaylı açıklar mısın

  Gülşah (217.65.177.*) yazdı

Yeni bir başlangıç     www.para-kazanma-online.com

böyle bir hedefe nasıl bir yol izleyerek ne kadr bütçeye harcayarak ulaştınız bu konuda bilgi almak istiyorum

  fatime gizem (188.3.20.*) yazdı

Merhaba ben size gereken hizmeti sunarım yeterki kendimi geliştireceğim ve daha çok para kazanabileceğini bir iş olsun bana yardımcı olun lütfen bu konuda..

Tüm yorumlar(yeni bir sayfada)
 
 
 

 Yeni yorum ekleyin!

Soru sorun veya tecrübelerinizi paylaşın
Detaylı talimatları e-postanıza alacaksınız.