Gorus yazisi bitcoin para degil hicbir zaman olmayacak - Bu yöntemi kullanarak zengin oldum ve ayda 30000₺ dan fazla kazanıyorum
More information
Onur Demir
20.11. 2017 00:00  | 

2017’ye Bitcoin’in Yılı denilebilir. En popüler ve dolayısıyla en değer kripto-para bu sene rekor ardına rekor kırdı. Bu yıl başında 1 BTC değeri 960 $ kadarken 20 Kasım’da 8050 $ civarında seyrediyor. Akıl alacak gibi değil.

Ancak çatallanmanın gerçekleşmemesiyle, ki hedeflenen gelişme işlem hızlarını arttıracağı için Bitcoin topluluğunun bunu dört gözle beklediği söylemek yanlış olmaz, piyasa sert tepki verdi. Bitcoin hızlıca değerinin bir kısmını kaybetti. Bir ara 5600 $’a kadar düşmüş olsa da şu andaki 8000 $ civarına geri çıktı. Yani büyüyor. Tekrardan.

Tüm bunları görmeme rağmen pek çok insanın Bitcoin’i bir para olarak düşünmeye meyletmesine hâlâ oldukça şaşırıyorum, her ne kadar şu anda düzenli itibari paralarımıza bir tehdit olmasa da. Öte yandan birçok insan işlem zamanları, Bitcoin madenciliğindeki enerji verimsizliğini vesaireyi Bitcoin’in USD, GBP veya EUR’a gerçek bir alternatif olmasının önündeki ana engeller olduğunu fark ediyor.

Hangi tarafı tutarsanız tutun, sizi hayal kırıklığına uğratmak zorundayım – Bitcoin artık bir para değil ve hiçbir zaman olmayacak. İşte niyesi.

Paraları anlamak

Para, veya esasında herhangi bir itibari para (örneğin USD, GBP veya EUR) üç ana ölçütü karşılamalı:

  • Değişim aracı olarak işlemeli.
  • Hesap birimi ve
  • Değer saklama aracı olmalı.

Bitcoin yukarıda listelenen özelliklerden bazılarına sahip olsa da kesinlikle hepsini karşılama konusunda başarısız oluyor. Şimdi şunlara tek tek bir bakalım.

Değişim aracı

Gitgide daha fazla satıcının Bitcoin’i bir ödeme seçeneği olarak kabul etmeyi başlamasıyla muhtemelen bunu kabul etmek zorundayız. Dahası Bitcoin ATM’lerinin ağı ve Bitcoin ödeme kartlarının sayısı sürekli olarak artıyor ve bu da kripto-paraları pek sevdiğimiz normal paramıza benzetiyor.

Ancak bu olayın sadece bir yüzü. Aslında en popüler kripto-para bir değişim aracı rolünü oldukça kötü icra ediyor. Bu temelinde mal ve hizmetlerin Bitcoin’le alımında onu zahmetli ve kullanışsız kılan yüksek volatilitesinden kaynaklanıyor. Örneğin günün başında MacBook’unuzun değerini 1 BTC olarak belirleyebilirsiniz, ancak günlük dalgalanmalar sebebiyle, ki bazen yüzde 30 ile 40’a ulaşabilir, günün sonunda aslında maliyetinin 1,5 BTC olması gerekebilir. Bir kıyas olanağı vermek adına USD ve EUR arasındaki günlük değişim oranının ortalama %1 ile %3 arasında değiştiğini söyleyelim.

\"19_11_06_01\"

Hesap birimi

İktisatta bir hesap birimi mal, hizmet, varlık, gelir, harcama gibi iktisadi bir eşyanın gerçek değerini temsilde kullanılan bir nominal para birimini veya parayı simgeler. Tekrardan sadece volatilitesini işaret ederek Bitcoin’in bu ölçütü karşılaşmadığını anlayabiliriz.

Göz önünde bulundurulması gereken başka bir önemli nokta da hiçbir borç verenin tüketici kredisi, borç veya mortgage gibi şeylerde Bitcoin’i hesap birimi olarak kullanmadığı ve hiçbir kredi veya banka kartının Bitcoin cinsinden olmadığıdır.

Değer saklama birimi

Her parada bulunması gereken son özellik muhtemelen Bitcoin’e en çok uyanı.

Bitcoin’in dijital bir eşler arası para olarak ortaya çıktığı oldukça açık ve bu yüzden mevcut para sistemlere meydan okuyor. Ancak geçen yıllarda asıl amacını geride bıraktı ve şu anda bir değer saklama birimine veya alternatif bir yatırıma daha çok benziyor.

Bu sondaki ikiyi sürükleyen genelde kripto-para alanını ve özelde Bitcoin’i sarmalayan spekülasyon ve heyecandır. Google arama eğilimlerinde Bitcoin’e bakıp bunu BTC’nin fiyatıyla kıyaslayabiliriz. Bunları bir araya koyduğumuzda neredeyse 1’e 1 korelasyon görüyoruz.

Dahası çoğu insan en azından bir süreliğine fiyatının artacağını bekledikleri için Bitcoin alıyor veya varlıklarını ona depoluyor. Bu insanların bir şeyi almalarının sebebinin sadece daha sonra bu varlığı daha yüksek bir fiyata alacak daha aptal biri olduğunu umduğunu belirten Daha Aptal Teorisi’ni (İng. the Greater Fool Theory) hatırlatıyor.

Ancak alternatifi olan itibari paranın işlevsizliği sebebiyle varlıklarını Bitcoin’de saklayan başkaları da var. Bunun için Zimbabwe veya Venezuela’ya bakmamız yeterli. Bunların ilkinde BTC’nin fiyatı 13000 $ civarında! Yüksek enflasyon sebebiyle Bitcoin talebi son zamanlarda bireylerin yanında işletmelerinde günlük alım-satımlarda Bitcoin talep etmesi sebebiyle bu Güney Afrika ülkesinde uçtu.

Hepsini bir araya getirmek

Bir paranın ana özelliklerine şöyle bir baktıktan sonra Bitcoin’in bunlardan biri olmadığını kolaylıkla görebiliriz. Yavaş işlemleri, görece yüksek maliyetleri ve ağı çalıştırmakta kullanılan enerji verimsizliğinin yanı sıra Bitcoin topluluğu içerisindeki bazı temel anlaşmazlıklar göz önüne alındığında bu kripto-paranın asla ciddi şekilde USD, GBP veya EUR’ya meydan okumayacağı daha aşikâr hâle geliyor.

Ancak bu Bitcoin’in bir geleceği olmadığı anlamına gelmiyor. Tam aksine. Oldukça popüler ve güçlü bir varlık sınıfı olduğunu gözümde canlandırabiliyorum. Ağ etkilerinin, kurumsal yatırımcıların artan ilgisi ve daha kripto-para dostu düzenleyici bir çerçevenin yardımıyla Bitcoin oldukça büyüyebilir.

Şimdi başlayın - Hayat o kadar kısadır ki fakir olmaya değmez. bitcoin, görüş
Start now

Üç kolay adımda para kazanın!

Yöntemim her yerde kullanılamaz. Birçok bankacı ve broker bu yöntemden haberdar değil. Bildikleri zaman da, hiçbir şekilde, normal sıradan insanların kullanmalarına izin vermezler. Bu yüzden para kazanmanıza izin verecek güvenilir ve lisanslı bir broker seçmeniz çok önemli. Bunlar benim favori iki brokerım. Birinden kayıt olun, hatta ikisinden birden. Ücretsiz öneriler, video dersleri ve kişisel danışmanlar sunuyorlar. Tümüyle ücretsiz.

Bir demo versiyonu ile stratejiyi deneyin:

  Binomo

Tiburo Corporation Ltd
Düşük minimum gerekli para yatırmaya sahip modern bir broker
Benim kısa önerim: Broker, $1 kadar az ticaretler ile, hafta sonu dahil olmak üzere devamlı ticaret sağlıyor
Minimum yatırım: $10
 

  Make Money Robot

Acemi bile olsanız ikili opsiyonların alım-satımını otomatik olarak yapmanıza izin veren bir temel robot.
Benim kısa önerim: Döviz çiftlerinin ticaretini yapmanızı öneririm, örneğin EUR/USD ya da CNY/USD.
Minimum yatırım: $200
 
 


  Tugce Gokce (178.247.77.*) yazdı

Bu uygulama nedir ne degildir Basil kazanilir

Nasil islem yapilir nereden baslayacagix

  onur (95.1.175.*) yazdı

Selamun Aleyküm Adım Onur Size birşey danışmak istiyorum

Bu işe nasıl başladınız

  Gamze efe (176.238.18.*) yazdı

Paraya ihtiyacım var

Açık lise okuyorum ve öğrenci olduğum için paraya ihtiyacım var.

  fevzi (212.156.27.*) yazdı

kazanma olasılığı nasıl    https://www.para-kazanma-online.com/contact

nasıl başlaya bilirim nerden başlaya bilirim kazanmak için

  Manna (85.100.31.*) yazdı

18 yaşımdayım ve artık para kazanmak istiyorum     hizlaparakazanma.com

Merhaba bu yaptığınız iş hakkında detaylı bilgi verebilirmisiniz

  Harun yılmaz (78.182.154.*) yazdı

Para kazanmak istiyorum

Merhaba ,

Ne yapmamız gerekiyor.?

  eda (78.187.220.*) yazdı

yaşam standartımı yükseltmek istiyorum.

  Mükremin Firik (85.105.254.*) yazdı

Nasıl kazandın

Daha tedaylı açıklar mısın

  Gülşah (217.65.177.*) yazdı

Yeni bir başlangıç     www.para-kazanma-online.com

böyle bir hedefe nasıl bir yol izleyerek ne kadr bütçeye harcayarak ulaştınız bu konuda bilgi almak istiyorum

  fatime gizem (188.3.20.*) yazdı

Merhaba ben size gereken hizmeti sunarım yeterki kendimi geliştireceğim ve daha çok para kazanabileceğini bir iş olsun bana yardımcı olun lütfen bu konuda..

Tüm yorumlar(yeni bir sayfada)
 
 
 

 Yeni yorum ekleyin!

Soru sorun veya tecrübelerinizi paylaşın
Detaylı talimatları e-postanıza alacaksınız.