Elon musk bitcoinin mucidi satoshi nakamoto degilim - Bu yöntemi kullanarak zengin oldum ve ayda 30000₺ dan fazla kazanıyorum
More information
Onur Demir
04.12. 2017 00:00  | 

Satoshi Nakamoto’nun kimliği üzerinde tartışmanın sonu gelmiyor. Eski bir SpaceX stajyerinin Elon Musk’ın muhtemelen Satoshi olduğunu blogunda yazmasını takiben Musk aslında Bitcoin’in yaratıcısı olmadığını açıkladı.

Dedikoduların arkası kesilmiyor

İnsanlar Bitcoin’in ortaya çıkışından beri Satoshi’nin kökeni hakkında tartışıp duruyor. Bu sefer dedikoduların kaynağı Elon Musk’ın muhtemelen Satoshi Nakamoto olduğunu blogunda yazan eski bir SpaceX stajyeri Sahil Gupta. Sahil Elon Musk’ın iktisat bilgisi, üretim seviyesi yazılımdaki tecrübesi ve yeniliklerdeki geçmişini Elon Musk’ın muhtemelen Bitcoin’i bulduğunu tartışırken kullanıyor. Bitcoin topluluğundaki blok boyutu tartışmasının ayrılık yaratan doğası yüzünden Sahil Elon’ın (veya Satoshi’nin) bu duruma müdahale etmesini ve Vitalik Buterin’in Ethereum’dakine benzer şekilde kurucu baba rolünü oynamasını istedi.

\"03_12_02_01\"

Tam ret

Ancak Elon Musk Satoshi Nakamoto olduğunu reddetti ve ona birkaç yıl önce gönderilen Bitcoin’leri kaybettiğini de sözlerini ekledi.

Daha önce sosyal medyada Elon Musk’ın Satoshi olup olmadığı konuşulmuş olsa da bu tartışma bir sonuca bağlanmamıştı. Musk’ın Bitcoin hakkında daha önce bildirdiği görüşleri pek de yanlısı olduğunu göstermiyor. Daha önce verdiği bir röportajda Elon Musk şöyle demişti:

”Herhalde yasadışı işlemleri gerçekleştirmenin bir yolu olacak. Bu zorunlu olarak tamamıyla kötü değil. Belki bazı şeyler yasadışı olmamalıdır… Yasal-yasadışı köprüsüne hakkınız olmalı.”

Nakamoto ve Craig Wright fiyaskoları

Satoshi Nakamoto’nun kimliğini saptama yönündeki çalışmalar şimdiye kadar meyve vermedi. Craig Wright 2016’da Satoshi olduğunu iddia etti ve iddiası çürütülmeden önce birkaç ana-akım medya organizasyonuyla Bitcoin geliştiricisi Gavin Andresen’i ikna etmeyi başardı.

2014’te bir Amerikan haber dergisi Satoshi’nin kimliğini keşfettiğini iddia etti. Dorian Nakamoto adındaki bir mühendisin aslında Bitcoin’in yaratıcısı olduğu tahmininde bulundu. Dorian Nakamoto’nun Satoshi olduğunu defalarca reddetmesine rağmen bir medya çılgınlığı bunun devamında geldi. Vaktiyle derginin hikayesi çürütüldü ve Dorian Nakamoto’nun hayatı bunların getirdiği büyük finansal zorluklar yüzünden tamamıyla alt üst oldu.

Hal Finney’den Nick Szabo’ya kadar pek çok kişinin Satoshi olduğu düşünüldüyse de kimse kesinlikle bilmiyor. Pek çok kişi hâlâ Satoshi’nin aslında bir birey yerine bir grup insan olduğunu düşünüyor.

Fark eder mi?

Bitcoin Satoshi’nin aktif dahiliyeti olmadan kendi kendine büyüyüp milyonlarca kullanıcının ilgisini çekerken kimliği hakkındaki sorular her zaman var olacaktır. Yine de Bitcoin protokolünün gelişimi Bitcoin üzerinde çalışan yetenekli geliştiriciler ve belirgin topluluk desteği sayesinde Satoshi’nin yokluğunda da hızlıca sürdürülebildi.

Ancak Satoshi hâlâ sağ ise ve özel anahtarlarını hâlâ tutuyorsa yaklaşık bir milyon Bitcoin’e sahip olduğuna inanılıyor. Bitcoin’in 11000 $ seviyesini geçen değeri Satoshi’nin net servetinin 11 milyar $’dan fazla olduğunu gösteriyor. Çoğu kişi Satoshi’nin paraların kontrolüne sahip olmadığını düşünse Bitcoin’lerini satması hâlinde Bitcoin fiyatlarında ciddi bir düşüş görülebilir.

Satoshi’nin bu kadar uzun bir süre boyunca gözlerden ırak kalması gizliliğine Bitcoin’lerinin ederi olan milyarlardan daha çok değer verdiği anlamına geliyor olabilir. Öyleyse Bitcoin’in muazzam yükselişi göz önünde bulundurulduğunda hangi noktada gizemli kurucunun fikrini değiştirebileceğini kimse bilmiyor.

Şimdi başlayın - Hayat o kadar kısadır ki fakir olmaya değmez. bitcoin, satoshi nakamoto, elon musk
Start now

Üç kolay adımda para kazanın!

Yöntemim her yerde kullanılamaz. Birçok bankacı ve broker bu yöntemden haberdar değil. Bildikleri zaman da, hiçbir şekilde, normal sıradan insanların kullanmalarına izin vermezler. Bu yüzden para kazanmanıza izin verecek güvenilir ve lisanslı bir broker seçmeniz çok önemli. Bunlar benim favori iki brokerım. Birinden kayıt olun, hatta ikisinden birden. Ücretsiz öneriler, video dersleri ve kişisel danışmanlar sunuyorlar. Tümüyle ücretsiz.

Bir demo versiyonu ile stratejiyi deneyin:

  Make Money Robot

Acemi bile olsanız ikili opsiyonların alım-satımını otomatik olarak yapmanıza izin veren bir temel robot.
Benim kısa önerim: Döviz çiftlerinin ticaretini yapmanızı öneririm, örneğin EUR/USD ya da CNY/USD.
Minimum yatırım: $200
 

  Binomo

Tiburo Corporation Ltd
Düşük minimum gerekli para yatırmaya sahip modern bir broker
Benim kısa önerim: Broker, $1 kadar az ticaretler ile, hafta sonu dahil olmak üzere devamlı ticaret sağlıyor
Minimum yatırım: $10
 
 


  Tugce Gokce (178.247.77.*) yazdı

Bu uygulama nedir ne degildir Basil kazanilir

Nasil islem yapilir nereden baslayacagix

  onur (95.1.175.*) yazdı

Selamun Aleyküm Adım Onur Size birşey danışmak istiyorum

Bu işe nasıl başladınız

  Gamze efe (176.238.18.*) yazdı

Paraya ihtiyacım var

Açık lise okuyorum ve öğrenci olduğum için paraya ihtiyacım var.

  fevzi (212.156.27.*) yazdı

kazanma olasılığı nasıl    https://www.para-kazanma-online.com/contact

nasıl başlaya bilirim nerden başlaya bilirim kazanmak için

  Manna (85.100.31.*) yazdı

18 yaşımdayım ve artık para kazanmak istiyorum     hizlaparakazanma.com

Merhaba bu yaptığınız iş hakkında detaylı bilgi verebilirmisiniz

  Harun yılmaz (78.182.154.*) yazdı

Para kazanmak istiyorum

Merhaba ,

Ne yapmamız gerekiyor.?

  eda (78.187.220.*) yazdı

yaşam standartımı yükseltmek istiyorum.

  Mükremin Firik (85.105.254.*) yazdı

Nasıl kazandın

Daha tedaylı açıklar mısın

  Gülşah (217.65.177.*) yazdı

Yeni bir başlangıç     www.para-kazanma-online.com

böyle bir hedefe nasıl bir yol izleyerek ne kadr bütçeye harcayarak ulaştınız bu konuda bilgi almak istiyorum

  fatime gizem (188.3.20.*) yazdı

Merhaba ben size gereken hizmeti sunarım yeterki kendimi geliştireceğim ve daha çok para kazanabileceğini bir iş olsun bana yardımcı olun lütfen bu konuda..

Tüm yorumlar(yeni bir sayfada)
 
 
 

 Yeni yorum ekleyin!

Soru sorun veya tecrübelerinizi paylaşın
Detaylı talimatları e-postanıza alacaksınız.